Skip to content

O mnie

Po raz pierwszy styczność z Gimpem miałem kilka lat temu – hobbystycznie chciałem przetestować możliwości tego programu. Jednak szczerze mówiąc nie mogłem się w nim “połapać” więc dosyć szybko go usunąłem. Dopiero niedawno w czasie zajęć natrafiłem ponownie na nowszą wersję tego programu (wersja 2.10) i tym razem bardziej przypadł mi do gustu. Jednak nie mogę powiedzieć że łatwo ogarniałem jego funkcjonalność – zdecydowanie tak nie było.

Stwierdziłem, że pewnie wiele osób natrafia na podobne problemy podczas stawiania pierwszych kroków w Gimpie. Jeszcze nie zapomniałem o problemach, które miałem włączając ten program zaraz po instalacji. Stąd właśnie powstał pomysł na napisanie tego bloga. Nie określam siebie jako grafika komputerowego (a tym bardziej profesjonalnego grafika). Określam się raczej jako osobę, która z programami graficznymi ma do czynienia jedynie hobbystycznie.

Stąd i blog w moim zamyśle jest przeznaczony właśnie dla osób stawiających pierwsze kroki w nowej wersji Gimpa. Dla których też być może są to również pierwsze kroki w ogóle w obróbce grafiki komputerowej. Mam nadzieję, że dzięki moim wpisom nieco rozjaśnię zagadnienia związane głównie z podstawową funkcjonalnością Gimpa.

Zdaję sobie sprawę z tego, że obsługa tego programu na początku nie należy do najbardziej intuicyjnych. I przez to może sprawiać pewne problemy, szczególnie “niegrafikom”. Dlatego też starałem się opisywać poszczególne elementy jak najprościej i najbardziej szczegółowo jak umiałem.

Published inPozostałe

Comments are closed.